חפיפת השיער במקלחת היא פעולה שאנחנו כבר די עושות על אוטומט ולא באמת משקיעות בה מחשבה.
חשוב להקפיד לחפוף את השיער נכון על מנת להסיר שומנים ולכלוך שמצטבר על הקרקפת וליצור מראה שיער מטופח, בריא, מבריק ומסודר יותר.

אלו חמשת השלבים לחפיפה נכונה:

  1. סירוק – הדבר הראשון שכדאי לעשות לפני כל חפיפה הוא לסרק את השיער. סירוק יסודי יאפשר חפיפה קלה וימנע היווצרות קשרים בשיער.
  2. שמפו – מומלץ להתחיל כל חפיפה עם מים חמימים (לא רותחים) אשר פותחים את הנקבוביות ומאפשרים ניקוי עמוק ובסיום עם מים קרים מאחר והם סוגרים את הנקבוביות ומחזירים אותן למצב הרגיל שלהן. הדרך הנכונה ביותר לחפוף היא לפזר את השמפו על הקרקפת ולא על קצוות השיער, מהסיבה הפשוטה שהשמפו עלול לייבש את קצוות השיער ולגרום לשיער להישבר. עדיף לעסות בעיקר את הקרקפת ולא את כל השיער כדי למנוע קשרים.
  3. מרכך – בשונה מהשמפו, את המרכך יש למרוח אך ורק על קצוות השיער.כמות קטנה של מרכך מספיקה. אם מתאפשר, רצוי לתת לו כמה דקות לנוח על השיער ולאחר מכן לשטוף את היער בעדינות.
  4. מסכה – לפחות פעם בשבוע מומלץ למרוח מסכה המתאימה לסוג השיער שלך ולשטוף אותה היטב.
  5. ייבוש – שיער רטוב הוא סופר עדין ונשבר בקלות ולכן רצוי לא לשפשף את השיער עם מגבת. עדיף לסחוט את השיער בעדינות, להספיג במגבת לזמן קצר ולתת לו להתייבש באופן טבעי.
    במידה ואת מתכוונת לייבש את השיער בפן, שטפי את השיער בסיום החפיפה במים קרים כדי למנוע חשמל סטטי בשיער. חשוב גם למרוח סרום לפני שמתחילים בייבוש השיער על מנת להגן ולשמור עליו מנזקי החום.
    לסיום, כדאי להסתרק רק לאחר שהשיער התייבש לגמרי. אם אין ברירה, עדיף להשתמש במסרק בעל שיניים רחבות.

לקבלת תוצאה מקסימלית, חשוב להתאים את המוצרים לסוג השיער שלך.